RB450G
Българският форум за Микротик
Петък, 19 Април, 2024, 08:13:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Обяви Помощ Търси Вход Регистрация Чат  
mikrotik-bg.com
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: RB450G  (Прочетена 11801 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Joro711
Administrator
Sr. Member
*****

Рейтинг +6/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 286



Activity
0%
Регистриран от: юни, 2009



georgi.i.katsarski Joro711 105120766497076972104 Joro711
Профил WWW Ел. поща
« -: Понеделник, 21 Юни, 2010, 06:17:25 »
ОтговорОтговор

Преди време си взех нов рутер.Не че стария  не вършеше работа,напротив,работеше идеално.Напоследък обаче прочетох доста положителни неща за новия рутерборд на Mikrotik RB450G и в края на краищата реших да си го купя.Устройството се предлага на доста примамлива цена от 196 лв. в комплект със захранващ адаптор и елегантна алуминиева кутия.Дори в първия момент се стъписах от големината на кутията,приблизително 10х12 см.И така,нека направя един бърз преглед какво получава потребителя за парите си.Пет гигабитови порта,възможност за захранване по POE през първи порт,процесор Atheros AR7161 на 680 Mhz,256 Mb RAM и 512 Flash drive.Освен това има слот за MicroSD карта.Единственото неудобство е,че няма прорез на кутията за поставяне на картата и тя трябва да бъде поставена преди монтажа на рутерборда в кутията.И така,нека видим как става стартирането на самото устройство.Монтираме платката в кутията,включваме захранването и свързваме произволно избран порт към компютъра.След като картата на компютъра получи адрес,можем да разгледаме интерфейса на Mikrotik OS с помощта на Winbox.Това е една програма,с помощта на която няма да имате нужда да пишете команди и всичко е представено в един изчистен графичен интерфейс.Предвидена е и възможност за достъп през уеб-интерфейс за най-често изполваните настройки.На разположение са и подробни данни в текстов и графичен вид относно генерирания трафик през входящите и изходящи портове,както и трафика,генериран от отделните потребители.Настройката като начало не е от най-лесните,но на сайта на Mikrotik  има доста обширни упътвания.Засега рутера се справя изключително добре с трафика от две входящи връзки към интернет и над 15 компютъра в локалната мрежа.Притежава огромни възможности за настройки,почти няма нещо,което да не можете да направите с него в управлението на мрежовия трафик.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Българският форум за Микротик
« -: Понеделник, 21 Юни, 2010, 06:17:25 »

 Активен
vtbg59
Newbie
*

Рейтинг +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Activity
0%
Регистриран от: дек, 2009


Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: Сряда, 24 Август, 2011, 11:21:34 »
ОтговорОтговор

Здрасти Жорка , този борд как ще е ако 'види' над 100 потребителя ? Нямам голям опит с РБ но 433АН се дънеше (cpu 100% май и той беше на 600/680МHz ) та не останах очарован , или дай съвет от реалноста за рутиране на 100+  .Имам и идеално решение МB Intel Atom 330 2*1.6Ghz ,но с един господин сме на различни мнения даже за проба да се види реално как е се дръвчи макар ,че решенията взимам аз а той трябва да го реализира.Но в този случай ако всичко е ОК ще трябва да се купи лиценз 4/5 , а ако има борд да свъши работата той си идва с лиценза, като за RB 1... забравяме за тях не вярвам да си оправдават парите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Българският форум за Микротик
« Отговор #1 -: Сряда, 24 Август, 2011, 11:21:34 »

 Активен
Joro711
Administrator
Sr. Member
*****

Рейтинг +6/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 286



Activity
0%
Регистриран от: юни, 2009



georgi.i.katsarski Joro711 105120766497076972104 Joro711
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 25 Август, 2011, 05:30:37 »
ОтговорОтговор

Съгласен съм, че вероятно 100 потребителя ще му дойдат много. Но пък човек, който иска да раздава интернет на 100 компютъра, няма да си купи такъв рутерборд. Друг е въпроса, че мен лично този борд ме устройва напълно и е най-доброто, което съм имал някога в този ценови клас.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

cdman
Newbie
*

Рейтинг +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2



Activity
0%
Регистриран от: яну, 2012


Профил
« Отговор #3 -: Понеделник, 23 Януари, 2012, 13:04:50 »
ОтговорОтговор

Имам такъв борд в едно село който се ползва в момента с точно 100 абоната. Скоростите на който съм ги ограничил са по 3 мегабита всеки и са на Simple Queue - вечер се натоварва до 60% , предполагам ако не се ползва Simple Queue ще падне доста натоварването Smiley - но при мене това се провизва автоматично от един линукс и ми е по удобно така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Българският форум за Микротик
   

 Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!