Свързване на две локални мрежи под RouterBoard 751
Българският форум за Микротик
Четвъртък, 28 Март, 2024, 20:54:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Обяви Помощ Търси Вход Регистрация Чат  
mikrotik-bg.com
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Свързване на две локални мрежи под RouterBoard 751  (Прочетена 3377 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
void
Newbie
*

Рейтинг +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1



Activity
0%
Регистриран от: юли, 2013


Профил
« -: Вторник, 09 Юли, 2013, 22:00:38 »
ОтговорОтговор

Здраве желая на всички тук съфорумци!
С този пръв въпрос към всички вас напреднали пристъпвам в света на Микротик за сефте.
За себе си да кажа че съм все още начинаещ,но понеже въпроса който ще задам ми се стори малко по сложен,затова реших да се постна темата тук.Извинявам се ако съм сбъркал!
Въпроса ми е следният:
От компютър в домашната мрежа вкъщи,се логвам през VPN и Remote Desktop на служебна машина във офис1 която стои е зад RB751.Така по този начин имам възможността да принтирам от домашното си писи документи директно на принтер стоящ във локалната мрежа на офис1,където могат да бъдат посрещнати от колеги.
Та същинският ми въпрос е възможно ли е технически, от рутера в офис1 да се направи bridge към втори офис2 който стои също зад RB751? Идеята ми е, да мога от вкъщи логвайки се към служебният ми компютър във офис1 да се логна от него пак чрез VPN и Remote Desktop към лан мрежата на офис2 за да мога когато ми се налага да принтирам и към офис2 документация.Малко е объркващо,но горе долу това е реда по който трябва да се случват нещата.
Благодаря на всички отзовали се в аванс!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Българският форум за Микротик
« -: Вторник, 09 Юли, 2013, 22:00:38 »

 Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!