Неработещ редирект
Българският форум за Микротик
Четвъртък, 28 Март, 2024, 11:32:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Обяви Помощ Търси Вход Регистрация Чат  
mikrotik-bg.com
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Неработещ редирект  (Прочетена 4467 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Fatmacheto
Newbie
*

Рейтинг +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2



Activity
0%
Регистриран от: юли, 2014


Профил
« -: Понеделник, 28 Юли, 2014, 09:52:55 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички съфорумци, нов съм в света на микротик и използвам активно техни продукти от около половин година главно в сверата на охранителните системи.Проблема ми е следния:

Имам съсздадени две от делни мрежи с два отделни бриджа с IP адреси 192.168.10.254 и 192.168.11.254 и съответните им DHCP сървъри,pool-ове и т.н. и два Vlan-a съответно ID10 за клиентската мрежа и ID 11 за сервизната.Допълнителния бридж който създадох е този който обслужва 10 мрежа ,тоест бриджа и всички останали настройки са създадени по дефоулт и аз само съм им променил параметрите.Имам няколко мрежови рекордера за видеонаблюдение (в 10-та мрежа) ,който се гледат през отдалечени клиенти инсталирани на лаптопи които достъпват устройствата през външното IP на рутера.Проблема е че когато тези лаптопи са в локалната 10-та мрежа и се опитат да достъпят рутера през външното IP  ми дава грешка при свързване.Имам още няколко мрежови рекордера в сервизната 11-та мрежа в които редиректа си работи нормално без проблеми та мисълта ми е че тъй като 11 мрежа си беше създадена по подразбиране най-вероятно съм оплескал нещо по създаването на 10-та мрежа.Някакви идеи?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Българският форум за Микротик
« -: Понеделник, 28 Юли, 2014, 09:52:55 »

 Активен
Fatmacheto
Newbie
*

Рейтинг +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2



Activity
0%
Регистриран от: юли, 2014


Профил
« Отговор #1 -: Вторник, 29 Юли, 2014, 13:24:49 »
ОтговорОтговор

Никой ли няма идея какво се случва? Smiley

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Българският форум за Микротик
« Отговор #1 -: Вторник, 29 Юли, 2014, 13:24:49 »

 Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!