Нестандартна система 10 мегабита трафик чрез EoiP Tunel - Help
Българският форум за Микротик
Вторник, 16 Април, 2024, 23:17:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Обяви Помощ Търси Вход Регистрация Чат  
mikrotik-bg.com
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Нестандартна система 10 мегабита трафик чрез EoiP Tunel - Help  (Прочетена 3715 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
filiokey
Newbie
*

Рейтинг +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Activity
0%
Регистриран от: юли, 2010


Профил Ел. поща
« -: Събота, 10 Юли, 2010, 22:01:08 »
ОтговорОтговор

Аз съм начинаещ с микротиците и имам голям проблем за мене а за вас може да е смешен ,но както и да е, ето го проблема.
Има един Пич от София Тодор занимава се само с микротик та той дойде и ми направи едни настройки на рутербордовете ми 433AH 2 бр с идеята да прехвърлят 10 мегабита и наистина се справи успешно евала му ,обаче сега не мога да го издиря понеже една гърмотевица ми смаза едната страна и не мога да възстановя настройките да работят както преди,той използва някаква комбинация чрез 1 EoiP Tunel и отделно ип на всяка радиокарта и на бриджа ,като сама по себе си радиокартата е гейт за отсрещната страна и чрез този EoiP mikrotika работеше като прехвърля около 8-10 мегабита трафик.Мъчих се със бондинга успях да го направя ,но не ще да работи със 2 радиокарти.Едната с трафик 6 мегабайта а с 2-те едвам 2 мегабита и то се губи радиосигнала от едната .Сигнала и на 2-те радиокарти е 61db но CCQ-то е 30-40% ,което не е добре С N-stream същата работа единствено тази система работеше без никакви ядове а и като спирам поради някаква причина 1-та радиокарта, трафика се пренасочваше през другата.Направо супер ама ей го на акъл море глава шамандура не знаех как се прави бекъп на микротика от един борд на друг сега ти прочетох една тема и вече знам ама какво да правя с настройките можеш ли да help-неш? Запознат ли си с този начин на работа на микротик? запазил съм някакви скрийнове  ако имаш време и искаш да ми помогнеш погледни ги може да е интересно за теб ако е нещо ново ,но знам ли!
Предварително ти благодаря. Поздрави Филип
П.П За всеки ,които има желание да помогне предварително благодаря!

Тук са качени файловете със скрийншотове на рутерборда.

http://mikrotik-bg.com/files/Sistema-EoIP-tunel-priema.rar
http://mikrotik-bg.com/files/Sistema-EoIP-tunel-predava.rar

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 10 Юли, 2010, 22:21:42 от Joro711 » Активен
Българският форум за Микротик
« -: Събота, 10 Юли, 2010, 22:01:08 »

 Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!